6 seriali Netflixa wartych obejrzenia

Dzisiaj przychodzę do Was z serialami na Netflixie, które warto obejrzeć. Jest tam tego mnóstwo, sama sporo już obejrzałam i dzisiaj mam dla Was 6 propozycji. Może przypadnie Wam coś do gustu 🙂

 

  1. Sense8

Rewelacyjny serial. Dostępne są dwa sezony. Przyznam, że już od pierwszego odcinka mnie wciągnęło, a gdy wyszedł drugi sezon, to obejrzałam wszystko w jeden weekend. Jest to serial z gatunku sci-fi. Opowiada o grupce ludzi, która ma zdolność porozumiewania się za pomocą myśli. Każdy z członków grupy mieszka w innej części świata i ma inne umiejętności. Wykorzystują je do walki organizacją, która próbuje ich wyłapać i pozabijać. Serial naprawdę trzyma w napięciu i zaskakuje. Genialna fabuła, rewelacyjny scenariusz, świetne sceny akcji. Zdecydowanie polecam!

 

  1. 13 reasons why

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o tym serialu? Jest to zdecydowanie jedna z lepszych produkcji Netflixa. Porusza trudne temat i te, tzw. tabu. Pewna zwyczajna dziewczyna popełniła samobójstwo. Przyczyny podjęcia takiej decyzji opowiada na kasetach, które trafiają do rąk każdej osoby, o której opowiada. I tak możemy przejść z nią cały etap: od zwyczajnej dziewczyny do tej z depresją, która decyduje się na samobójstwo.  Obserwujemy zmiany jakie w niej zachodziły i przez cały serial mamy poczucie, że stało się coś, czego się nie cofnie. Widz doświadcza bezradności. Przyznam, że w czasie oglądania tego serialu chodziłam nieco przybita, serial oddziałuje na psychikę. Nie mniej, uważam, że warto. Skłania do przemyśleń. Chodzą pogłoski, że ma być drugi sezon.

 

  1. Stranger things

Kolejny klasyk Netflixa z gatunku sci-fi. Czy jest ktoś, kto jeszcze tego nie oglądał? Kolejny serial, który obejrzałam w kilka dni. Historia toczy się wokół zaginionego chłopca. Serial w klimacie lat osiemdziesiątych. Potwory, siły nadprzyrodzone, tajemniczy ośrodek i badania na ludziach… to wszystko tu znajdziecie. Niedawno pojawił się drugi sezon. Kto nie oglądał – niech się skusi, naprawdę warto.

 

  1. Szefowa

Nie wiem, kto pisał scenariusz, ale jest naprawdę niezły. Tytułowa Szefowa ma dość tego, że ktoś dyktuje jej warunki (i tego, że nie ma za co opłacić czynszu), postanawia założyć własny biznes. Odkryła w sobie talent do przerabiania ciuchów. Jak się potoczyły losy tej buntowniczki? Zobacz sam. Serial z dawką humoru (niejednokrotnie wulgarnego).

 

  1. Riverdale

Pierwszy sezon mnie porwał i szybko obejrzałam wszystkie odcinki. Jednak gdy wyszedł drugi sezon, jakoś ciężko mi się na nowo wciągnąć. Serial momentami bywa dosyć specyficzny i przerysowany. Rodzinne dramaty i morderstwa, związki i rozstania, gangi, złamane serca i dzieciaki z liceum. Typowy serial o młodzieży, w której ginie popularny nastolatek z drużyny.
 

  1.  The 100

Pierwszy sezon oglądałam mniej więcej rok temu. Planuję wrócić i obejrzeć pozostałe sezony. Dobrze wspominam ten serial. Przez wojnę nuklearną warunki na ziemi nie nadają się do życia. Część ludzi przetrwała, żyjąc na statku kosmicznym. W końcu ludzie decydują się wysłać grupę nastolatków (z więzienia) na ziemię, by sprawdzić, czy po tylu latach planeta nadaje się znów do zamieszkania. Zmutowane zwierzęta, młodzież która ustanawia własne prawa, miłość, zazdrość i tłumiona złość, to wszystko daje naprawdę dobry serial.

 

Coś Wam się spodobało z tej listy? Może macie własne seriale,które polecacie? Dajcie znać w komentarzu 🙂